588129-2020 - ÄndringSverige-Gävle: Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Papper- och plastprodukter
Referensnummer: RS 2020/2030
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33760000 Toalettpapper, näsdukar, handdukar och servetter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Gävleborg avser att teckna ramavtal för inköp av papper- och plastprodukter.