588163-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Personalförmedling – Bemanningstjänster - Miljö- och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör, bygglovshandläggare och byggnadsinspektör (omannonserad)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBemanningstjänster - Miljö- och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör, bygglovshandläggare och byggnadsinspektör (omannonserad)
BeskrivningOrust kommun genomför en ramavtalsupphandling av bemanningstjänster för miljö- och hälsoskyddsinspektör, livsmedelsinspektör, bygglovshandläggare samt byggnadsinspektör och inbjuder er att lämna anbud enligt detta upphandlingsdokument. Syftet med upphandlingen är att täcka beställarens behov av tillfällig personal för de angivna yrkesrollerna. Tjänsterna kommer att avropas vid tillfälliga vakanser som till exempel vid sjukskrivningar, ledigheter, uppsägningar eller perioder med hög arbetsbelastning. Upphandlingen är uppdelad i fyra delområden. Anbud kan lämnas på hela eller delar av uppdraget.
Intern identifierareDnr. 15-2025
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79610000 Personalförmedling
Ytterligare klassificering (cpv): 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000