Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Försäkringsupphandling Örebro kommun
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66513200 Allriskförsäkringar för byggsektorn
II.1.4.
Kort beskrivning
Försäkringsupphandling avseende beställarstyrd årsförsäkring för entreprenadverksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 390 985,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66513200 Allriskförsäkringar för byggsektorn
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen