588277-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmövervakningstjänster – Bevaknings- och larmtjänster samt larmcentral
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBevaknings- och larmtjänster samt larmcentral
BeskrivningHärmed inbjuds leverantörer till att lämna anbud gällande leverans av Bevaknings- och larmtjänster samt larmcentral. Syftet är att tillgodose Kundens behov av tjänster inom bevakning, larmcentral och personlarm. Leverantören ska även tillhandahålla en larmcentral för larmmottagning, larmförmedling och larmutryckning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112687:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 79713000 Vakttjänster, 79715000 Patrullering