2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flygmätningstjänst
Beskrivning: Upphandling för att tillgodose Swedavias behov av ett ramavtal avseende flygmätningstjänster för inflygningshjälpmedel och AGL-system enligt gällande regelverk genom periodiska kontroller eller på begäran (extra kontroller alternativ driftsättning av utrustning) till åtta av Swedavias flygplatser.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34960000 Flygplatsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:95732:Lot:1