Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Högskolepoänggivande utbildningar för medarbetare inom socialtjänsten inklusive äldreomsorgen
Referensnummer: 2.3.2-509/2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79632000 Utbildning av personal
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialnämnden och äldrenämnden i Stockholms stad, nedan kallad beställarna, bjuder in leverantörer att lämna anbud avseende upphandling av ramavtal avseende Högskolepoänggivande utbildningar för medarbetare och chefer inom socialtjänsten inklusive äldreomsorgen.
Upphandlingen syftar till att ge samtliga 13 stadsdelsnämnder, äldrenämnden och socialnämnden i Stockholms stad ett differentierat utbud av högskolepoänggivande utbildningar av hög kvalitet utifrån nämndernas behov.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 20 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79632000 Utbildning av personal, 80300000 Högre utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80511000 Personalutbildning, 80522000 Utbildningsseminarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen