588425-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Injektion och Infusionsprodukter
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInjektion och Infusionsprodukter
BeskrivningFörbrukningsartiklar inom injektion och infusionsprodukter. Injektion- och infusionskanyler, artärkanyl och portkanyl. Injektionssprutor, förfylld koksaltspruta, insulinspruta. Infusionsaggregat, transfusionsaggregat, blandningsaggregat. PVK:er, CVK:er, CVK-set, mikrointroducer-kit, venprovtagningsset, injektionsport, navelkateter, infusionspump.
Intern identifierareRJL 2023/3078
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33141220 Kanyler, 33141300 Utrustning för venpunktering och blodprovstagning, 33141310 Injektionssprutor, 33194000 Apparatur och instrument för transfusion och infusion, 33194100 Utrustning för infusion
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGENERELL DEL