588434-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Webbaserade informationtjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelWebbaserade informationtjänster
BeskrivningRiksbanken har behov av systemstöd när det gäller tillgång till webbaserade informationstjänster för bakgrundskontroller av svenska-och utländska personer och företag.
Intern identifierare2025-00834
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72300000 Datatjänster, 72320000 Databastjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000