Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bearbetning av provstavar
Referensnummer: 23/90
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71900000 Laboratorietjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att teckna avtal med en leverantör för bearbetning av olika typer av provstavar. Leverantören kommer att vara RISE underleverantör, som kommer att bli direkt kopplad
till RISE verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 45262670 Metallbearbetning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen