2. Förfarande
Förfarande
Titel: Björkåsskolan i Ulricehamn
Beskrivning: Ulricehamns kommun har behov av en ny F-6 grundskola i centrala Ulricehamn, Sanatorieskogen.
Intern identifierare: 24/79
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45211310 Byggnation av badrum, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Mall för totalentreprenad 2016 AMA AF 12