Huvudsaklig verksamhet Fritidsverksamhet, kultur och religion
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Karttjänster i lokaltrafik
Referensnummer: 398/2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser framtagning, layout, revidering, viss korrigering och utveckling av kartor som används i kollektivtrafiken i enlighet med Skånetrafikens varumärkesmanual.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen