See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska konsulter - Projekt- , Projekterings- & Byggledning - VA
Beskrivning: Kompetensområdet omfattar konsulttjänster för att säkerställa ett effektivt projektgenomförande över processens samtliga skeden – från idé till förvaltning inom VA. Uppdragen inom kompetensområdet inkluderar att leda, styra, strukturera och samordna samtliga aktörers arbete samt tillhörande administration.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Tekniska konsulter - Projekt- & Byggledning VA, Process
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96192:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tekniska konsulter - Projekt- & Byggledning VA, ledningsnät
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96192:Lot:2