588630-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Rullstolar – Allround-, transport-, och komfortrullstolar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelAllround-, transport-, och komfortrullstolar
BeskrivningAllround-, transport-, och komfortrullstolar till Stockholms läns sjukvårdsområde/Hjälpmedel Stockholm och Region Gotland
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33193120 Rullstolar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAllroundrullstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:1
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAllrundrullstol som klarar brukarvikt 160 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAllroundrullstol som klarar brukarvikt 250 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAllroundrullstol för barn
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelTransportrullstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:5
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelKomfortrullstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:6
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelKomfortrullstol som klarar brukarvikt 180 kg
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:7
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelLättkörd komfortrullstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:8
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelAvancerad komfortrullstol
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129655:Lot:9