2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tjänster vid legionella
Beskrivning: Ramavtalet omfattar hyra och/eller köp av utrustning för sanering av legionellabakterier med hjälp av biocider. Ramavtalet inkluderar även tillhörande tjänster inom området, såsom installation, driftstöd och underhåll. Utöver detta ingår rådgivningstjänster i samband med bekräftad förekomst av legionella.
Intern identifierare: 2025-00262
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42924720 Saneringsutrustning, 71620000 Analystjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000