2. Förfarande
Förfarande
Titel: Produktions- och resursplaneringssystem
Beskrivning: Region Örebro län strävar efter att förbättra sitt beslutsfattande genom att använda sig av faktabaserad styrning. Denna metod fokuserar på att samla in och analysera information för att få en klar och objektiv bild av verksamheten. Genom att implementera detta arbetssätt under en period på 3-5 år kan Region Örebro län skapa en mer effektiv, tillgänglig och högkvalitativ verksamhet. Ett konkret steg mot detta mål är denna upphandling av ett nytt IT-system för produktions- och kapacitetsplanering.
Intern identifierare: 23RS1075
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del