588740-2023 - PlaneringSverige-Gävle: Anläggningsarbete
Förhandsmeddelande
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ersbo Etapp 4 Norra delen - Gävle kommun
Referensnummer: 14049
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Gävle kommun planerar upphandling av entreprenadtjänster på område Ersbo
OBS !
Detta är en planerad upphandling
Tider och innehåll kan ändras under projekttiden
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen