588758-2020 - ResultatSverige-Göteborg: Undervattensutforskningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökning för oljeförekomst, av fartygsvraket Skytteren
Referensnummer: 1103-20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71351924 Undervattensutforskningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med uppdraget är att genomföra en undersökning av fartygsvraket Skytteren för oljeförekomst. Skrovet ska penetreras på ett flertal platser för att identifiera platser i fartyget där olja återfinns.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen