588790-2019 - ResultatSverige-Stockholm: Reklammaterial
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter och presentartiklar
Referensnummer: SU FV-4511-18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22462000 Reklammaterial
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan till upphandling
Stockholms universitet, i fortsättningen kallad SU, inbjuder företag, i fortsättningen kallad Anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för Profilprodukter och presentartiklar. Avtal tecknas med en leverantör.
Omfattning
Uppdraget omfattar produktion och leverans av profilprodukter, presentartiklar och give aways såsom t.ex. pennor, block, USB-minnen, musmattor, reflexer, badlakan,vattenflaskor, reklamprodukter, profilkläder, give-aways, namnskyltar och liknande med successiva tryck.
Uppdraget omfattar även att tillhandahålla webbutik för externa beställare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 22900000 Diverse trycksaker, 30192000 Kontorsmateriel, 30237000 Delar och tillbehör till datorer, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter, 39514100 Handdukar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stockholms universitet, i fortsättningen kallad SU, inbjuder företag, i fortsättningen kallad Anbudsgivare, att inkomma med anbud avseende ramavtal för Profilprodukter och presentartiklar.
Tecknat ramavtal kommer att kunna användas av SU:s samtliga institutioner och motsvarande, samt stiftelser och andra organisationer med anknytning till SU, i fortsättningen kallade beställare/avropare.
Avtal tecknas med en leverantör.
Upphandlande myndighet
Stockholms universitet
Organisationsnummer: 202100-3062
106 91 Stockholm
Stockholms universitet är ett framstående forskningsuniversitet präglat av den fria grundforskningen. All forskning vid universitetet ska eftersträva att vara nationellt ledande och internationellt framstående. Universitet är ett av landets största lärosäten med cirka 35 000 studenter, 1 700 doktorander och cirka 5 000 medarbetare. Miljön är mångkulturell och på vissa institutioner är engelska arbetsspråket.
Inköps- och upphandlingssektionen vid Stockholms universitet genomför upphandlingar för universitets vägnar, medan beställningar och direktupphandlingar hanteras av de berörda institutionerna och motsvarande.För närvarande består organisationen av 4 fakulteter, 56 institutioner och 12 administrativa enheter.
Mer information om Stockholms universitets verksamhet finns att tillgå på www.su.se.