588793-2019 - ResultatSverige-Växjö: Möbler
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ny upphandling av Inredning till Universitetskajen 2020
Referensnummer: 2019/2360-2.1.6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39100000 Möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Linnéuniversitetet inbjuder här med anbudsgivare att deltaga i upphandling av inredning till nybyggnationen, Universitetskajen i Kalmar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31520000 Lampor och belysningsarmatur, 39110000 Säten, stolar och relaterade produkter, och tillhörande delar, 39111100 Snurrstolar, 39113200 Soffor, 39120000 Bord, skåp, skrivbord och bokhyllor, 39130000 Kontorsmöbler, 39151000 Diverse möbler, 39153000 Konferensmöbler, 39200000 Inredning, 39290000 Diverse inredning, 39515100 Gardiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen