588798-2022 - ÄndringSverige-Norberg: Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem VoO IFO
Referensnummer: NBGK 2022/0573
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72212311 Programvaruutvecklingstjänster för dokumenthantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar verksamhetsstödjande IT-tjänster för handläggning och dokumentation inom vård och omsorg samt individ- och familjeomsorgen (verksamhetssystem). Tjänsteleveransen omfattar leverans, installation, driftsättning, integrationstjänster, verksamhetsinförande, drift, support, incidenthantering och vidareutveckling för verksamhetssystemet, utbildning av köparens personal samt optioner. Systemet ska installeras och driftas till fullo i köparens egna IT-miljö.