Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI Kompetensplattform 2023 - Klippans kommun
Referensnummer: 23/273
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Inbjudan - RFI (Request for Information) inför upphandling av en kommungemensam kompetensplattform
Klippans kommun planerar att upphandla en gemensam kompetensplattform för hela kommunen, ca. 1 600 medarbetare, och inbjuder er härmed att svara på denna RFI inför upphandling av en gemensam kompetensplattform.Svar och kommentarer på denna RFI ska lämnas enligt förutsättningarna som är publicerade i TendSign.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48190000 Programvara för undervisning, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kompetensplattform till kommun.