588912-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar – 11 stycken baklastare (2-facks samt 3-facks)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: 11 stycken baklastare (2-facks samt 3-facks)
Beskrivning: Vafabmiljö Kommunalförbund avser införskaffa åtta (8) st 2-facks baklastare samt tre (3) st 3-facks baklastare inkl. serviceavtal
Intern identifierare: 2024/369-VMKF
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Ytterligare klassificering (cpv): 34140000 Tyngre motorfordon, 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Allmän del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Delkontrakt 1
Beskrivning: Delområde 1 Tre (3) st 2- facks baklastare HVO, inklusive serviceavtal
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Delkontrakt 2
Beskrivning: Delområde 2 Tre (3) st 3- facks baklastare HVO, inklusive serviceavtal
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Delkontrakt 3
Beskrivning: Delområde 3 Fem (5) st 2- facks baklastare Biogas, inklusive serviceavtal