588967-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Sårbehandlingsartiklar 2020, SLL575
Referensnummer: 19/79
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling avseende löpande leveranser av sårbehandlingsartiklar. Avsikten är att teckna ramavtal med flera leverantörer.