588969-2019 - ÄndringSverige-Nyköping: Programvara för datasäkerhet
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-stöd informationssäkerhet och dataskydd
Referensnummer: IN-IN19-0391
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48732000 Programvara för datasäkerhet
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Sörmland ämnar att införskaffa ett IT-stöd informationssäkerhet och dataskydd
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av helhetslösning gällande nyttjanderätt för IT-stöd till informationssäkerhet och dataskydd i Region Sörmland med tillhörande support och underhåll i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.