589006-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gislaved: Sjukskötersketjänster
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster sjuksköterskor
Referensnummer: 22-172-97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85141200 Sjukskötersketjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inhyrning av sjuksköterskor vid behov till Gislaveds kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 32 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen