589010-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – Svets- och underhållstjänster för pannor och anläggningar - ramavtal för mindre uppdrag
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelSvets- och underhållstjänster för pannor och anläggningar - ramavtal för mindre uppdrag
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för beställning av svetstjänster och mekaniskt underhåll, främst avseende pannor och tillhörande utrustning, men även för andra liknande uppdrag inom Jönköping Energis verksamhet. Avtalet omfattar både planerade och akuta insatser av mindre resurskrävande karaktär, det vill säga arbeten som normalt kan utföras av 1–4 personer.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:112479:Lot:1