2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ekologisk frukt
Beskrivning: Upphandling av ekologisk frukt levererad i fruktkorgar samt färsk mjölk till Chalmers tekniska högskolas tre Campusområden
Intern identifierare: C 2023-0977
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 03222110 Tropisk frukt, 03222118 Kiwifrukt, 03222200 Citrusfrukt, 03222250 Limefrukter, 03222300 Icke tropisk frukt
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000