Officiellt namn: Region Blekinge Postadress: Valhallavägen 1 Ort: Karlskrona Postnummer: SE-371 41 Land: Sverige Att: Per Johansson E-post:kansli@regionblekinge.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Serviceresor 2018 Fasta resurser.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 2: Landtransport [2], även säkerhets- och kurirtransporter, med undantag av postbefordran
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sverige.
Nuts-kodSE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Serviceresor 2018 Fasta resurser, se förfrågningsunderlag.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
60100000 Vägtransporter
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.