2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Byggarbeten
Beskrivning: Välkommen att lämna anbud i AB Gotlandshems upphandling av ramavtal omfattande planerade- och oplanerade byggarbeten (service- och underhållsåtgärder, om- och tillbyggnation) både inom- och utomhus. Arbeten kommer att avropas efter rangordning eller genom förnyad konkurrensutsättning (FKU). Dessa byggarbeten förekommer i AB Gotlandshems hela fastighetsbestånd som omfattar lägenheter med kvarboende hyresgäster samt lokaler innehållande verksamhet.
Intern identifierare: 2024:31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45450000 Övriga färdigställande byggnadsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000