Officiellt namn: Strängnäs Bostads AB Postadress: Vältstigen 1 Ort: Strängnäs Postnummer: SE-645 80 Land: Sverige Att: Johan Ekengren E-post:johan.ekengren@strangnas.se
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Upphandling Kyltjänst.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Strängnäs.
Nuts-kodSE122 Södermanlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Upphandling av ramavtal avseende diverse kyltjänster bl.a. årskontroll, service och installation.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
42511110 Värmepumpar, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 42510000 Värmeväxlare, luftkonditionerings- och kylutrustning samt filtreringsapparater, 50000000 Reparation och underhåll, 50730000 Reparation och underhåll av kylargrupper
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
Upphandlingen omfattas av avtalet om offentlig upphandling: nej
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.