58920-2021 - ResultatSverige-Lund: Slamsugare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slambil till LRV
Referensnummer: KS 2020/0838
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av slamsugarbil till renhållningsverket
Allmän beskrivning
Lunds kommun, Renhållningsverket infordrar anbud på 1 st. Slamsugare.
Köpeavtal
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Typ av avtal