58926-2021 - ResultatSverige-Ludvika: Skidliftsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skidlift Falun
Referensnummer: GNU 2020/138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42418290 Skidliftsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans av en skidlift till Källviksbacken i Falu kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen