589272-2025 - Resultat
Sverige – Energi och tillhörande tjänster – Elanläggningsansvarig samt elinstallatör för regelefterlevnad.
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelElanläggningsansvarig samt elinstallatör för regelefterlevnad.
BeskrivningAlingsås VA-verksamheten har för avsikt att handla upp ett ramavtal för elanläggningsansvar enligt SS-EN 50110-1, samt elinstallatör för regelefterlevnad. Konsulten blir ledande vid utformning och vidmakthållande av egenkontrollprogrammet för el för VA-verksamheten tillsammans med verksamheten. I uppdraget ingår även stöd och utbildning till medarbetare som får delegation på elinstallationer.
Intern identifierare25/116
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314000 Energi och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 45317300 Elinstallation av utrustning för eldistribution
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000