589284-2022 - ResultatSverige-Gävle: Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknikansvarig VA-Process, Projekt Alunda ARV
Referensnummer: 12844
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Teknikansvarig VA-Process ska, i nära samarbete med projektledare, säkerställa projektets tekniska kvalitet. Uppdraget innebär identifiering, planering och genomförande av arbetsuppgifter på egen hand i nära samråd med projektledare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45332200 VA-arbeten, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71356000 Tekniska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen