589319-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Norrköping: Redovisning och revision
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal kvalificerade Controllers och Redovisningsekonomer
Referensnummer: Ä-2020-012780
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79210000 Redovisning och revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Luftfartsverket (LFV) är ett affärsverk med ca 1 100 anställda som driver flygtrafiktjänst för civila och militära kunder vid 20 flygplatser spridda över hela landet.
LFV avser att teckna ramavtal med mer än en leverantör gällande kvalificerade controller och redovisningsekonomer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79211000 Redovisning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen