Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slåtter i skyddade områden i Värmlands län
Referensnummer: 512-11013-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Värmlands län erbjuder intresserade entreprenörer att lämna anbud på slåtteruppdrag i skyddade områden i Värmlands län i enlighet med förutsättningar angivna i detta förfrågningsunderlag inklusive bilagor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77312000 Ogräsröjning, 92533000 Tjänster i naturreservat
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen