589396-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Återvinning av avfall
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänstekoncession för omhändertagande av återbruksmaterial på ÅVC i Göteborg
Referensnummer: 20/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90514000 Återvinning av avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
En upphandling av tjänstekoncession för omhändertagande av återbruksmaterialen:
1. Textilier (ex. kläder, hemtextil, övrig textil, skor, väskor, accessoarer)
2. Prylar och inredning (ex. tavlor, leksaker, husgeråd, glas, porslin, böcker, mindre möbler)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen