589396-2025 - Resultat
Sverige – Stora containrar – Förrådscontainrar
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFörrådscontainrar
BeskrivningFörsvarets Radioanstalt (FRA) upphandlar containrar som ska användas som förrådsutrymmen. FRA har för avsikt att teckna kontrakt avseende köp och leverans av 14 stycken nya 20 fots-sjöcontainrar fritt levererat till Lovön. Även option åp ytterligare en container ska lämnas. Önskemål om leverans under september 2025.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44613000 Stora containrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114598:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613300 Standardcontainrar, 63111000 Containerhantering