589550-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Datorrelaterad utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för kringutrustning till datorer och förbrukningsmaterial till IT-produkter
Referensnummer: FS 2.1.2-2197-21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30230000 Datorrelaterad utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för kringutrustning till datorer och förbrukningsmaterial till IT-produkter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 300 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30230000 Datorrelaterad utrustning, 30200000 Datorer och datamateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Kringutrustning till datorer och förbrukningsmaterial till IT-produkter. Omfattning, avropande myndigheter m m anges i upphandlingsdokumenten.