589560-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Västerås: Bildäck
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och däckservice
Referensnummer: 2021/0481-VKF
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34351100 Bildäck
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal med en leverantör som kan tillgodose VafabMiljös löpande behov under avtalsperioden med däck och däcktjänster såsom däckskifte, tvätt, däckhotell, inköp av nya däck, fälgar etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34350000 Däck till lätta och tunga fordon, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering, 50116510 Regummering av däck
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen