589595-2023 - ResultatSverige-Kristianstad: Operationsteknik
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operationsrobotar till Region Skåne
Referensnummer: 2022-O001968
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33160000 Operationsteknik
II.1.4.
Kort beskrivning
Tre (3) operationsrobotar till Region Skåne, två (2) på option inklusive maskinbundet förbrukningsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33162200 Operationsinstrument
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen