589674-2019 - ResultatSverige-Nyköping: Godshantering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: IN-IN19-0119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63110000 Godshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal på flyttjänst.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen