589718-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Låssystem och nycklar
Referensnummer: UH-2019-205
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett koncernsamordnat ramavtal. Upphandlingen är uppdelad i två delområden, vart område utvärderas för sig.
Område 1: Tjänster/varor kring mekanisk låsning, dörrar och nycklar etc.
Område 2: Tjänster/varor kring elektronisk låsning.
Avtal tecknas för respektive område.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Timpris Område 2
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
98395000 Låssmedstjänster, 44520000 Lås, nycklar och gångjärn
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2