Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Personlarmstjänst
Referensnummer: 2021/27
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar tjänsten
- Personlarm, med GPS-funktion.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35100000 Nöd- och säkerhetsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121700 Larmsystem, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Tjänsterna kommer att nyttjas efter behov under avtalsperioden, ingen minsta volym garanteras. 2020 köpter vi dessa tjänster för ca 455 000 SEK. Takvolym är 2 475 000 SEK.