Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mattransporter till HVOF verksamheter
Referensnummer: HVO -2019-1096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandlingen avser att säkerställa leverans av färdiglagad mat till Malmö stads äldreboende och dagverksamheter. Upphandlingen avser endast transport av matvagnar mellan Malmö stads tillagnings- och mottagningsköken. Matvagnarna ska transporteras, levereras samt returneras på ett säkert sätt i staden för att kunna tillgodose det behov som finns.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 55521200 Måltidsleveranser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen