58977-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Järnvägsräls
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamisk Inköpssystem- rälsmaterial, järnväg
Referensnummer: 21/36
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34946110 Järnvägsräls
II.1.4.
Kort beskrivning
Ett dynamiskt inköpssystem med 15 års giltighetstid för rälsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34940000 Järnvägsmateriel, 34946000 Byggmaterial och tillbehör för järnvägsspår, 34946200 Tillbehör för järnvägsspår
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen