See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Operationstextilier och operationsmaterial för engångsbruk
Beskrivning: Region Östergötland inbjuder härmed till upphandling av operationstextilier och operationsmaterial för engångsbruk.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde Operationskompress nonwoven, 20x40 cm, 5p, grönt kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv, 10x60 cm, 4-lager, 5p, lila kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv, 10x60 cm, 8-lager, 5p, grönt kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv 30x45 cm, 4-lagers, 5p, brunt kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv 45x70 cm, 4-lagers, 1 p, grått kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv 45x70 cm, 4-lagers, 5 p, svart kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde Operationskompress gasväv 10x10 cm, 12 lager, 5-p, orange kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde Operationskompress färgad nonwoven, 40x60 cm, 2p, kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde Laparoskopitork nonwoven 3x40 cm 5-p, rött kontrollkvitto
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde Operationstork, gasväv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde Artroskopilakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde Operationslakan, häftande, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde Operationshållakan hand/fot, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Anbudsområde Operationslakan vertikal med incisionsfilm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Anbudsområde Operationslakan vertikal med incisionsfilm, antimikrobiell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Anbudsområde Höftlakan med dislokationspåsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Anbudsområde Pacemakerlakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Anbudsområde Slitslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Anbudsområde Slitslakan med genitalieduk, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Anbudsområde Operationslakan komfort
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Anbudsområde Extremitetslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Anbudsområde Universalset, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Anbudsområde Universalset Pediatrik
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Anbudsområde Vertikalset med incisionsfilm, 30 x 85 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Anbudsområde Vertikalset med incisionsfilm, 30x40 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Anbudsområde Laparoskopiset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Anbudsområde TUR/urologiset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Anbudsområde Gynekologiset
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Anbudsområde Gynekologiset med benpåsar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Anbudsområde Aortaset för akutkirurgi
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Anbudsområde Örngott
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Anbudsområde Armbordsöverdrag
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Anbudsområde Engångsdraglakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Anbudsområde Operationsbordsunderlägg
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Anbudsområde Set: operationsbordsunderlägg + draglakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Anbudsområde Set: Operationsbordsunderlägg + Draglakan + Armbordsöverdrag + Armbordsrem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Anbudsområde Set: Operationsbordsunderlägg halv + Draglakan + Armbordsöverdrag + Armbordsrem
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Anbudsområde värmefilt baby
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Anbudsområde värmefilt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Anbudsområde benvärmare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Anbudsområde värmemössa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Anbudsområde Absorbent osteril, 40 x 75 cm, 9 liter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Anbudsområde Absorbent osteril, 40 x 75 cm, 6 liter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Anbudsområde Absorbent osteril, 35 x 60 cm, 0,7 liter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Anbudsområde Absorbent steril med tejp, 40 x 60 cm, 3,5 liter
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Anbudsområde Slangskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Anbudsområde Ultraljudsprobeskydd, 10 x 80 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Anbudsområde Ultraljudsprobeskydd, 13 x 145 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Anbudsområde Ultraljudsprobeskydd 15 x 240 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Anbudsområde Ultraljudsprobeskydd för Gamma Finder
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Anbudsområde Ultraljudsprobeskydd för laparaskopiprobe
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Anbudsområde Kameraskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Anbudsområde Sterilskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Anbudsområde C-bågeskydd teleskopiskt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Anbudsområde C-bågeskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Anbudsområde C-bågeskydd mini
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Anbudsområde Instrumentskydd (tangentbordsskydd)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Anbudsområde Instrumentbordslakan
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Anbudsområde Instrumentbordslakan förstärkt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Anbudsområde Instrumentbordslakan för våningsbord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Anbudsområde Täckduk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Anbudsområde Täckduk transparant
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Anbudsområde Kantduk plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: Anbudsområde Incisionsfilm 90 x 60 cm
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Anbudsområde Incisionsfilm antimikrobiell
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:65
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Anbudsområde Incisionsfilm antimikrobiell med uppsamlingspåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:66
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Anbudsområde Absorptionshandduk med häfta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:67
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med häftande kant, stor
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:68
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med häftande kant, liten
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:69
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med häftande kant på långsida, SMS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:70
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med häftande kant på långsida, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:71
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med häftande kant på kortsida, cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:72
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Anbudsområde Operationshandduk utan häfta
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:73
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med vikning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:74
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Anbudsområde Operationshandduk med delvis transparent kant
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:75
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Anbudsområde Operationshålduk cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:76
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Anbudsområde Operationshålduk SMS
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:77
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Anbudsområde Operationshålduk 2-delad, sms
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:78
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Anbudsområde Operationshålduk stort hål
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:79
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Anbudsområde Operationshålduk plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:80
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Anbudsområde assistansbordspåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:81
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Anbudsområde assistansbordspåse förstärkt
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:82
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Anbudsområde Diatermipåse 2-fack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:83
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Anbudsområde Diatermipåse 3-fack
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:84
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: Anbudsområde Uppsamlingspåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:85
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Anbudsområde Uppsamlingspåse med avtappning
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:86
Del (anbudsområde): LOT-0087
Titel: Anbududsområde U-formad uppsamlingspåse, justerbar kant
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:87
Del (anbudsområde): LOT-0088
Titel: Anbudsområde Uppsamlingspåse, rektal/vaginal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:88
Del (anbudsområde): LOT-0089
Titel: Anbudsområde Dislokationspåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:89
Del (anbudsområde): LOT-0090
Titel: Anbudsområde Benpåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:90
Del (anbudsområde): LOT-0091
Titel: Anbudsområde Tarmpåse
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:91
Del (anbudsområde): LOT-0092
Titel: Anbudsområde Operationstejp
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:92
Del (anbudsområde): LOT-0093
Titel: Anbudsområde Operationstejp transparent
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:93
Del (anbudsområde): LOT-0094
Titel: Anbudsområde Tamponad gasväv 32-trådars, 5 cm x 2 m, rtg tråd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:94
Del (anbudsområde): LOT-0095
Titel: Anbudsområde Tamponad gasväv 22-trådars, 1,25 cm x 5 m
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:95
Del (anbudsområde): LOT-0096
Titel: Anbudsområde Tamponad gasväv 22-trådars, 1,25 cm x 5 m, rtg tråd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:96
Del (anbudsområde): LOT-0097
Titel: Anbudsområde Tamponad vaginal gasväv
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:97
Del (anbudsområde): LOT-0098
Titel: Anbudsområde Tamponad vaginal,osteril
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:98
Del (anbudsområde): LOT-0099
Titel: Anbudsområde Hjärntork remsa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:99
Del (anbudsområde): LOT-0100
Titel: Anbudsområde Hjärntork sudd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:100
Del (anbudsområde): LOT-0101
Titel: Anbudsområde Magnetmatta engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:101
Del (anbudsområde): LOT-0102
Titel: Anbudsområde Märkpenna med linjal
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:102
Del (anbudsområde): LOT-0103
Titel: Anbudsområde Märkpenna
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:103
Del (anbudsområde): LOT-0104
Titel: Anbudsområde Slanghållare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:104
Del (anbudsområde): LOT-0105
Titel: Anbudsområde Fotskydd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:105
Del (anbudsområde): LOT-0106
Titel: Anbudsområde Tarmhållare
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:106
Del (anbudsområde): LOT-0107
Titel: Anbudsområde Skyddsask för stickande/skärande/nålar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:107
Del (anbudsområde): LOT-0108
Titel: Anbudsområde Esmark binda
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:108
Del (anbudsområde): LOT-0109
Titel: Anbudsområde Diatermi rengöringsdyna/skrapa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:109
Del (anbudsområde): LOT-0110
Titel: Anbudsområde Behållare med lock
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:110
Del (anbudsområde): LOT-0111
Titel: Anbudsområde Peang/ slangklämma i plast
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:111
Del (anbudsområde): LOT-0112
Titel: Anbudsområde Universalset med rockar (L+XL) cellulosa
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:127220:Lot:112