589833-2022 - ÄndringSverige-Falkenberg: Grundläggning av allmänna vägar
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tröingedal Utförande av nya gatu-, VA-, el-, opto och fjärrvärmeanläggning
Referensnummer: KS 2020/340
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233310 Grundläggning av allmänna vägar
II.1.4.
Kort beskrivning
Utförande av nya gatu-, VA-, el-, opto och fjärrvärmeanläggning inom Falkenbergs kommun, Hallands län.