589912-2022 - PlaneringSverige-Halmstad: Medicinska förbrukningsartiklar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hearing anestesi/IVA förbrukningsmaterial
Referensnummer: 22/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland bjuder in till hearing och önskar ta del av produktutveckling och nya produkter som rör anestesi och intensivvård.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33141000 Engångsartiklar för icke-kemiskt medicinskt bruk och hematologiska förbrukningsartiklar, 33172100 Anestesiutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hearinginbjudan anestesi/IVA förbrukningsmaterial.