589926-2019 - Ändring av kontrakt och ramavtalSverige-Stockholm: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ändringsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Organisationskonsulter för organisationsutveckling och finansiella tjänster.
Referensnummer: 125-684/2011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen vid tiden för kontraktets ingående
Syftet med denna upphandling är att träffa ramavtal för att säkerställa tillgången på professionell kompetens och resurser som stöd i samband med alla former av organisationsutveckling och förändringsarbete samt i finansiella tjänster. Leverantörerna ska utgöras av konsultföretag med bred operativ kunskap om och kompetens i organisationsutveckling samt finansiella tjänster.